İşimiz sadece SRC VE PSİKOTEKNİK

İşimiz sadece SRC ve PSİKOTEKNİK 

Aracı kurum değiliz. Tüm iş ve işlemleriniz kurumumuz bünyesinde yapılmaktadır. Bakanlık tarafından belirlenen fiyat aralığından kurumumuzda en alt taban fiyat uygulanmaktadır.

AÇIKLAMALAR:

SRC BELGESİ için sınavı girip almaya hak kazanmak için öncelikle Bakanlık tarafından yetkilendirilen kurs merkezlerinden birine kayıt olmak gerekmektedir. Sürücü kursları ve benzeri bir çok kurum SRC için yetkili kurum olmadığı halde SRC belgesi veriyoruz diyerek kayıt almaktadırlar. Bu gibi kurumların src belgesi için kişinin iş ve işlemlerini yapma şansı olmadığı için sizin kaydınızı yetkili merkezlere vermek için aracılık yapmaktadırlar.

SRC belgesi veriyoruz diyen kuruma "eğitimi bulunduğunuz yani evraklarını verdiğiniz yerde mi veriyorsunuz" diye mutlaka sorunuz. Eğer eğitim ve diğer iş ve işlemleriniz için farklı bir yeri işaret ediyorsa bulunduğunuz kurum aracı bir kurumdur. İş ve işlemlerini yaptığınız kurumun yetki belgesini mutlaka sorunuz. Şüphe uyandıran cevaplar alıyorsanız bulunduğunuz ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğünü arayarak src kurslarına bakan birime bağlanıp yetkili src kursu olup olmadığını mutlaka sorgulayınız.

Kurumun sadece SRC veya sadece PSİKOTEKNİK için yetkili merkez olabilir. Bu durumda kurum hangi belge için yetkili ise sadece o belge için işlem yaptırınız. Diğer belgeniz için mutlaka yetkili merkezlere ulaşınız. SRC için Milli Eğitim Bakanlığından alınmış bir yetki belgesi, PSİKOTEKNİK için Sağlık bakanlığından alınmış bir yetki belgesi bulunması gerekmektedir. Her iki yetki belgesini de ayrı ayrı görmek isteyebilirsiniz.

Bu gibi aracılardan src belgesi alacak kişiler bir çok mağduriyet yaşanmaktadır.

Yaşanan Mağduriyet Örneklerinden Bazıları:

* SRC belgesi türleri hakkında detaylı bilgi verememek. Birbirini kapsayan belge türleri hakkında kişiyi net bilgiler verilemediği için kişi için daha uygun belge belirlenememektedir. Kurumumuza gelen kişiye tüm SRC belgeleri hakkında bilgi vererek belge türünü daha sağlıklı seçmesini sağlıyoruz.

* Aracı kurumlar sınav tarihlerini, son kayıt günlerini diğer yoğunluklarından dolayı düzenli olarak takip edemedikleri için kişiye mağduriyet yaşatabilmektedirler. Bizim tek işimiz SRC ve PSİKOTEKNİK olduğu için bu konuda doğru ve güncel bilgiler vermekteyiz.

* Aracı kurumlar kişiden aldığı ücreti zamanında yetkili kuruma göndermediği için kişi ödemesini yaptığı halde sınava gireceği zaman yetkili kurum tarafından borçlu olarak görülmektedir. Tüm ödemelerinizi mutlaka yetkili merkezlere yapınız ve mağduriyet yaşamayınız.

* Aracı kurumlar src belgesi eğitimleri, eğitim gün ve saatleri hakkında yeterli bilgi vermedikleri için kişiler src sınavı için gerekli hazırlığı yapamamış olmaktadırlar. Yetkili SRC kursları bu konuda gerekli tüm bilgilendirmeleri yapıp gerekli dökümanları kişiye verdikleri için her hangi bir mağduriyet yaşanmamaktadır.

 * Aracı kurumlar komisyonculuk yaptıkları için bazen yüksek fiyat söylebildikleri gibi bazende en alt taban fiyatın altına da fiyat vererek kişiye kurumlarını cazip göstermektedirler. Düşük fiyat verdikleri zamanda aradaki farkı kapatmak için kayıttan daha sonraki süreçte farklı adlar altında ek ücretler talep etmektedirler. Yetkili kurumlar Bakanlığın belirlemiş olduğu taban fiyatları uygularlar, eğitim ücreti haricinde kişinin vereceği sınav harcı, sınavı kazandıktan sonraki bankaya yatırılması gereken tüm ücretler hakkında önceden net olarak bilgi verilir. Sonrasında kişinin karşısına herhangi bir ek maliyet vs çıkmaz. Yani kişi kayıt olurken tüm maliyeti görmüş olur.

* Aracı kurumlar sınav sistemi hakkında gerekli bilgilendirme tam olarak yapamadıkları için kişi sınava tam olarak hazırlık yapamamış olur. Yetkili kurumdan alacağı hizmetle rahatlıkla kazanabileceği sınav süreci, aracılık yapan kurumdan dolayı sıkıntılı hale gelebilmektedir.

* Bakanlık tarafından zaman zaman yapılan sınav sistemi değişikliği, müfredat değişikliği, fiyat ve ücret değişiklikleri aracı kurumlar tarafından düzenli takip edilemediği için yanlış bilgilendirmeden dolayı aracı kurum ile kayıt olan kişiler arasında çatışmalar yaşanmaktadır.

* Aracı kurumlar almış oldukları kayıtları mutlaka yetkili bir merkeze götürerek kişinin iş ve işlerini yaptırabilmektedir. Aracılar en çok komisyon veren yetkili kurumu tercih edeceklerinden dolayı kişinin yakınında bir merkez varken farklı bir ilçede yada daha uzak bir yere yönlendirme yapılabilmektedir. Dolayısıyla kayıt olan kişi bu süreçte bazı sıkıntılarla karşılaşmaktadır.

 

Aracı kuruma kayıt olan kişilerin yaşağı sıkıntılar daha artırılabilir. Yukarıda yazılan tüm bu sıkıntılar aracı kurumlara kayıt olan kişilerin yaşamış olduğu sıkıntıları bizimle paylaşmasıyla oluşmuş bir yazıdır.

 

 

 Ümraniye Sondurak Halk Bankasının 3.Katındayız

>>> YOL TARİFİ AL >>>

27 / 28 Temmuz 2024 SRC SINAVINA KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

KAYIT İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

SRC, ODY, ÜDY, Psikoteknik

PSİKOTEKNİK Belgesi için yol denetimleri başladı.
Belgenizi almak için bizimle iletişime geçiniz.

0551 736 95 61 - 0216 328 73 81

İşimiz sadece SRC VE PSİKOTEKNİK
Aracı kurum değiliz. Tüm iş ve işlemleriniz kurumumuz bünyesinde yapılmaktadır.
Bakanlık tarafından belirlenen fiyat aralığından kurumumuzda en alt taban fiyatlar uygulanmaktadır.
Bu bilgilendirme hakkında detay için tıklayınız >>>
 
Kurumumuz SRC ve PSİKOTEKNİK için Bakanlık yetkilidir.

 Detaylı bilgi ve iletişim için >>>