Psikoteknik Testi zor mu

Psikoteknik Testi nedir?

Psiteknik belgesi almak isteyen kişilerin girmesi gereken teste psikoteknik testi denir. Psikoteknik testi yetkli psikotenik merkezlerinde psikolog eşliğinde, psikotenik test cihazı ile yapılır. Kişiler bu cihazlarda yaklaşık bir saat süren teste tabi olurlar. Bu test sonucunda kişilere psikoteknik raporu düzenlenir. 

Psikotenik testinin zor mu, kolay mı olduğu en çok merak eidlen konulardandır. Psikoteknik belgesi araç kullanabilen, normal kişilerin alabileceği bir belgedir. Dolayısıyla psikotenik testide refleks ve algıları normal olan, araç kullanabilme yeteneklerine sahip olan kişilerin kolaylıkla yapabilecekleri bir testtir.

Refleks ve algıları araç kullanabilecekseviyede olan kişiler için hiç kaygı edilecek bir durum yoktur. Rahatlıkla başarılı olacağınız bir testir.

Test hakkında bilgisi olmayan kişilerin kaygılanması normaldır. Bu noktada teste gireceğiniz merkezdeki psikoloğun rolü önemlidir. Psikolog test hakkında kişiyi bilglendirir, normal sağlıklı olan herkesin rahatlıkla yapabileceği bir test olduğunu teste girecek kişiye anlattığında kaygı azalacakır. Böylece testide rahatlıkla kişiler yapabileceklerdir.

Psikoteknik testinde başarılı olmak için ne yapmalıyız?

Testte başarılı olmak için yapmanız gereken tek şey yetkili merkezlerle iletişime geçmeniz. Psikoloğun ilgili olduğu merkezleri tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Anadolu Psikoteknik Değerlendirme Merkezi bakanlık yetkili kurum olarak İstanbul Ümraniye'de faaliyet göstermektedir. Merkezi konumda olmamızdan dolayı Ümraniye'nin her yerinden ve civar ilçeler olan Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir, Sancaktepe, Çekmeköy, Sultanbeyli gibi ilçelerden ulaşım kolaydır.

Psikoteknik testi ve Psikoteknik Belgesi hakkında daha detaylı bilgi almak için lüfen kurumumuzda iletişime geçiniz. SRC ve Psikoteknik hakkında personellerimiz ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedirler.Ümraniye Sondurak Halk Bankasının 3.Katındayız

>>> YOL TARİFİ AL >>>

16-17 Ekim 2021 SRC SINAVI İÇİN KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.

LÜTFEN KAYIT İÇİN ACELE EDELİM

 0551 736 95 61 - 0216 328 73 81

İşimiz sadece SRC VE PSİKOTEKNİK
Aracı kurum değiliz. Tüm iş ve işlemleriniz kurumumuz bünyesinde yapılmaktadır.
Bakanlık tarafından belirlenen fiyat aralığından kurumumuzda en alt taban fiyatlar uygulanmaktadır.

Bu bilgilendirme hakkında detay için tıklayınız >>>
 

Kurumumuz SRC ve PSİKOTEKNİK için Bakanlık yetkilidir.

 Detaylı bilgi ve iletişim için >>>