TÜMYED - Türkiye Ulaştırma Mesleki Yeterlilik Eğitim Kurumları ve Eğitimcileri Derneği

TÜRKİYE ULAŞTIRMA MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİM KURUMLARI VE EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (TÜMYED) BASIN DUYURUSU

Değerli Src kursu kurucuları, yöneticileri ve eğitimciler;

Başta SRC kursları, Psikoteknik Merkezleri ve TMGD eğitim kurumları olmak üzere bu sektörde görev yapan yöneticiler, eğitimciler ve danışmanlar olarak sektörümüzün yığınla sorunları olduğu hepimizce bilinmektedir. Yaşanılan tüm süreçlerde sektörümüzün yeterince temsil edilemediği, mevcut sorunlarımızın sürekli çözümsüz kaldığı gerçeği ile karşı karşıya kaldık. Gelinen son noktada sektörümüzün mevcut sorunlarının çözümü ve daha ileriye gitmesi için geniş katılımlı, temsil kabiliyeti yüksek ve etkili bir derneğin kurulmasının kaçınılmaz olduğu anlaşılmıştır. Tüm bu gerekçeler doğrultusunda ve Türkiyenin değişik bölgelerinden gelen yoğun talepler üzerine İstanbulda faaliyette olan 14 SRC kursu temsilcisi olarak bir araya geldik ve yeni bir dernek kurmaya karar verdik. Derneğimiz 4925 karayolu taşıma kanunu kapsamında faaliyet gösteren tüm kurumların temsilcilerini, yöneticilerini, Tehlikeli Madde güvenlik danışmanlarını, eğitim görevlilerini ve bu sektörlerde görev yapan tüm görevlileri kapsaması hedeflendi. Temel hedefimiz; geniş katılımlı güçlü bir dernek yapısı oluşturmak, sektörümüzün sorunlarına ortak akılla etkili çözümler üretmek, sektörümüzü her platformda en iyi şekilde temsil etmek, kurumlarımız arasındaki işbirliklerini en üst seviyelere çıkarmak, her türlü fikrin rahatlıkla temsil edilebildiği bir dernek yapısı sunmak, sektörümüzün ortak çıkarlarını korumak ve işbirliklerini artırmak olacaktır.

Arda AKIN başkanlığında 14 kurucu üye tarafından kurulmuş olan derneğimizin merkezi İstanbul ve kısa adı “TÜMYED” dir. Derneğimiz bölgesel bir dernek olmayıp tüm Türkiye’yi kapsamayı hedeflemektedir. Derneğimiz siyasi olarak tarafsızlığı temel ilke edinmiş olup, daima haklının ve mazlumların yanında olmaya özen gösterecek, sektörümüzün ilerlemesi için çaba sarf edecek, toplumsal ve ulusal konularda daima halkımızın ve ülkemizin ali menfaatlerini koruma ve kollamaktan yana tavır takınacaktır. Dernek olarak yönetimde çoğulcu katılımcılığı, dürüstlüğü, demokrasiyi, şeffalığı, yüksek temsiliyeti, ortak aklı ve liyakatı esas alacağız.

4925 sayılı karayolu taşıma kanunu kapsamında faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlar ile bu kapsamda görev yapan her Türk vatandaşı derneğimize üye olabilir ve seçildiği takdirde yönetim kadrosunda yer alabilir.

Bu cihetle tüm ilgili kişileri derneğimize katılmaya ve gücümüze güç katmaya davet ediyoruz. Derneğimizin tüm sektörümüze, halkımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.

Saygılarımızla …

Arda AKIN
TÜMYED Başkanı

Kurucu Üyeler: Arda AKIN, Murat Sivrikaya, Yusuf AYAR, Buket ATLI, Abdulsamet IRMAK, Akın ATLI, Hace Muhammed TİRİMOĞLU, Erkan ERGÜL, Cemal Andaç TURHAN, Ercan TAN.

 

   ÜMRANİYE SON DURAK HALK BANKASININ 3. KATINDAYIZ

1 HAZİRAN'DA SRC EĞİTİM ve SINAVLARI BAŞLIYOR. YAPILACAK İLK SRC SINAVI İÇİN KAYITLARIMIZ BAŞLADI.

GRUPLAR DOLMADAN Telefon, WhatsApp veya e-mail ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturun.

 0551 736 95 61 - 0551 736 95 63

İşimiz sadece SRC VE PSİKOTEKNİK
Aracı kurum değiliz. Tüm iş ve işlemleriniz kurumumuz bünyesinde yapılmaktadır.
Bakanlık tarafından belirlenen fiyat aralığından kurumumuzda en alt taban fiyatlar uygulanmaktadır.

Bu bilgilendirme hakkında detay için tıklayınız >>>
 

Kurumumuz SRC ve PSİKOTEKNİK için Bakanlık yetkilidir.

 Detaylı bilgi ve iletişim için >>>